Вибір швейної машинки - інтерв'ю для ПрофТехОсвіти в Николаеве
Вибір робочого інструмента — справа непроста. Складність зумовлена не лише розмаїттям варіантів, а й безліччю сталих стереотипів. Розібратися в усіх тонкощах нам допоміг директор спеціалізованої Інтернет-крамниці lapka.com.ua Андрій Орлов.
Різновиди швейних машинок і їхні характеристики
Розрізняють побутове і промислове швацьке обладнання. Побутові машинки поділяються на електромеханічні з горизонтальним човником, електромеханічні з вертикальним човником, комп’ютерні та швейно-вишивальні.
Електромеханічні швацькі машинки з горизонтальним човником не потребують змащування, тихо працюють, витриваліші, але не годяться для роботи зі щільними тканинами.
Електромеханічні швейні машинки з вертикальним човником потребують змащування, гучніші, ніж машинки з горизонтальним човником, але підходять для роботи зі щільнішими тканинами. Під час хатньої роботи різниця в типі човника особливо не відчутна, але машини з горизонтальним човником завжди дорожча.
Максимальна потужність електромеханічних машинок — 85 Вт.
Комп’ютерні машинки відрізняються від електромеханічних тим, що дають змогу робити більше різних петель, а також створювати контурну вишивку. Отже, ці машинки майже універсальні. Усі комп’ютерні машинки, окрім машинок фірми Jaguar, обладнано горизонтальними човниками.
Швейно-вишивальні машинки дають змогу вишивати хрестиком або гладдю. Потрібний малюнок сканується й розпізнається, зображення розкладається на кольори й стібки, завантажується на машинку крізь USB-порт і вишивається. До того ж машинки цього класу мають ті самі функції, що й комп’ютерні.
Максимальна потужність комп’ютерних машинок — 50 Вт.
Промислові машинки виконують лише одну певну функцію на тканині певного типу. Щоб розширити функції промислової машинки, можна додатково придбати ремкомплекти (20—30 доларів). Навіть комп’ютерні промислові машини призначені лише для одного виду стебнування.
Припустима тривалість роботи на побутових і промислових машинках відрізняється: 8 і 24 години відповідно.
Виробники швейного обладнання
Порівняльний аналіз
Існує думка: що дорожча машинка, то вона краща. Але це хибний підхід. Машинку потрібно вибирати за своїми потребами й можливостями. І передусім варто визначитися з класом обладнання. Пропонуємо порівняльний аналіз електромеханічних і комп’ютерних машинок.
Електромеханічна швейна машинка з горизонтальним човником Pfaff Hobby 1142 |
Електромеханічна швейна машинка з вертикальним човником Husqvarna Viking E20 |
Комп’ютерна швацька машинка Brother Innov-is 500 |
Продуктивність
Потужність побутових електромеханічних машин вища, ніж у побутових комп’ютерних. Але продуктивність при цьому в них однакова — 800 стібків на хвилину. Дуже продуктивні промислові машинки — 3,5—4,5 тис. обертів на хвилину. |
Легкість праці
За цим показником решту перевершують комп’ютерні машинки. Вони не допускають неправильних дій швачки. Якщо працівник за машинкою помилився або пропустив якийсь етап, наприклад не опустив лапку, на екрані машини з’явиться повідомлення про це. Крім того, в комп’ютерних машинах запрограмовано алгоритми всіх режимів. Коли ви оберете один із режимів, машинка підкаже вам щільність, ширину, вид лапки. В електромеханічних машинках такі підказки є лише на паперових інструкціях. |
Сервісне обслуговування
Обслуговування комп’ютерних машинок дорожче. Щоб ремонтувати їх, механікам бажано пройти додаткове навчання. |
Вартість брендових швацьких машинок
- Побутові
- $ 80–170 - Електромеханічні з вертикальним човником
- $150—240 - Електромеханічна з горизонтальним човником
- $230—1000 - Комп’ютерні машинки
- $700—7000 - Швацько-вишивальні
- Промислові
- $250—450 - Промислові прямостібні
- $400—500 - Оверлоки
- $800 - Машинки-автомат
Лідери продажів
- У мережевих крамницях:
- Brother (у швейно-вишивальному класі)
- Janome
- Спеціалізовані крамниці (зокрема й мережеві):
- Pfaff
- Husqvarna
- Brother (перша у швейно-вишивальному класі).
У будь-якій справі багато важить підхід. У цьому матеріалі ми зібрали опорні характеристики, які варто врахувати, вибираючи робочий інструмент. Очевидні відмінності машинок різних класів дають змогу це зробити. Проте не можна стверджувати, що машинки певного класу шиють краще або гірше за решту. Попри численні можливості швацького обладнання, головне — якість — безпосередньо залежить лише від майстерності швачки.
Алгоритм вибору швейної машини
Незалежно від класу машинки, яку ви обрали, вона має бути правильно й конструктивно влаштованою.
- Каркас має бути металевим. Зовні машини вкриті зміцненим пластиком для подвійної ізоляції, але каркас має бути металевим.
- Гранична потужність.
Вибирати варто машинку із найбільшою для класу потужністю. Для електромеханічних — 85 Вт, для комп’ютерних — 50 Вт. - Регулятор тиску лапки для шиття різних тканин.
У комп’ютерних машинах програма сама встановлює рівень тиску лапки залежно від типу тканини, але бажано, щоб машина мала додатковий регулятор, яким можна налаштувати тиск притискної лапки вручну. - Зубці, що пересувають тканину, мають бути спереду, позаду і з боків.
У нових машинах для здешевлення часто прибирають передні зубці, але тоді під час роботи тканина може западати в голкову пластину.