Які бувають швейні машинки
- Швейні машини середнього класу
- Комп'ютерні швейні машини
- Швейно-вишивальні машини
- Промислові швейні машини
Навіть професійні історики техніка не беруться стверджувати достовірно, кому вперше прийшла в голову ідея створення першої в світі швейної машинки. По крайней мере, сталося це не менш ніж за сотню років до того, коли в 1854 році Ісаак Зінгер разом зі своїм другом Едуардом Кларком створив в Нью-Джерсі знаменитий завод по виробництва швейних машин .
За свою довгу історію, це, без перебільшення, геніальний винахід увійшло практично в кожен будинок, і питання « купити чи не купити швейну машину » давно повтрачав актуальність. Але зробити правильний вибір для багатьох виявляється непростим. Бентежить, в першу чергу, обставина, що швейні машини в Києві , ціна яких відрізняється раз в десять, на перший погляд схожі один на одного, як близнюки.
Давайте разом розберемося в питанні, яку купити швейну машинку ?
Перед тим, як зробити вибір швейної машини , вам слід чітко уявити собі, навіщо вона вам потрібна.
В нашому магазині швейних машин Лапка ми навмисно відмовилися від традиційної класифікації та виключили машинки початкового рівня. Справа в тому, що шити на сучасній швейній машинці надзвичайно просто і зручно. Тому навіть ті, хто купував свою першу машинку лише для виконання на ній найпростіших операцій або навіть ремонту готових виробів, рано чи пізно розуміють, що шиття – дивовижний творчий процес, що дозволяє виявляти свою індивідуальність і фантазію. В цьому випадку, функціональнихможливостей недавно купленої швейної машинки починає майже відразу не вистачати, і виникає питання про придбання нової.
Це і стало причиною того, що наш каталог швейних машинок містить лише три розділи:
- швейні машини середнього класу
- комп'ютерні швейні машини
- швейно-вишивальні машини
Окремо стоять промислові швейні машини , про які ми також розповімо нижче.
Якщо, прочитавши нам інформацію про те категорій, ви так і не отримали відповідь на питання « яку вибрати швейну машинку? &Raquo ;, рекомендуємо переглянути відгуки про швейних машинках дані тими, хто вже зміг визначитися.
Швейні машини середнього класу
Швейні машини середнього класу сьогодні є оптимальним вибором для всіх, хто хоче шити незалежно від кваліфікації. Вся справа в тому, що при різноманітті швів та інших можливостей, які притаманні таким машинкам, вони , а тому освоїти їх можна досить швидко. Наявні у нас в продажу швейні машинки коштують від $ 190 до $ 330. Незважаючи на таку різницю в ціні все машинки цієї категорії мають багато спільного.
Швейні машинки середнього класу оснащуються як вертикальним , так і горизонтальним човником . Горизонтальний човник дуже зручний для заправки шпульки, а прозоре віконце дозволяє контролювати залишок ниток. Ідеальна балансування обертового човника виключає шум і вібрацію, а конструктивні особливості знижують ризик заплутування нижньої нитки. Але що найважливіше – такий човник не вимагає мастила.
Правда, деякі вважають вертикальний човник надійнішим, крім того, він більш зручний при регулюванні натягу нижньої нитки.
Всі описувані швейні машинки мають велику кількість швів, як робочих, так і декоративних. Крім таких класичних робочих рядків, як пряма і зигзаг, виконуються оверлочні, потаємні, строчки для еластичних тканин і маса інших.
Дуже важливою особливістю, за якою відрізняються різні моделі швейних машин середнього класу є виконання петель без повороту тканини . Петля-напівавтомат , означає, що швейна машинка виконує петлю в 4 етапи, причому, яку зі сторін обробляти, ви встановлюєте самі. Петля автомат виконується машинкою за один етап, повністю автоматично. Автоматизовані і інші рутинні операції, наприклад, втягання або обрізка ниток.
Всі подібні швейні машинки не мають обмежень по типу зшиваються матеріалів і можуть працювати як з тягнуться або тонкими тканинами, так і з джинсою, шкірою та іншими грубими тканинами.
Зрозуміло, конкретний вибір визначається вашими фінансовими можливостями. Однак навіть недорога швейна машинка Husqvarna E 20 , виконує цілих 37 типів рядків, автоматично викидаєпетлі під розмір гудзика, забезпечена трикотажними, оверлочними, сполучними рядками.
Дорожча швейна машинка Pfaff 1142 приємно дивує своїми можливостями навіть професіоналів . Режими шиття відображаються на панелі, а автоматичний контроль натягу нитки, регулювання тиску лапки на тканину, наявність перемикача положення голки разом з добре продуманим набором аксесуарів роблять роботу зі швейною машинкою надзвичайно зручним і комфортним.
Залежить вартість швейної машинки і від того, що саме до неї додається. В першу чергу, це відноситься до різних лапок: від стандартної лапки для прямої строчки і лапки, що забезпечує декоративні строчки до лапки для викидання петель, невидимою подгибки і виконання оверлочних рядків. Для пришивання ґудзиків і вшивання блискавок також застосовують окремі лапки. Є лапки і для виконання защипов, складок і зборок, подрубки. Робота згрубими тканинами також вимагає окремих лапок, як і обметування з одночасною обрізкою краю, пришивання шнура і ін. Є лапки для печворку і ще десятки найрізноманітніших лапок.
Зрозуміло, будь-яку лапку, як і інші додаткові аксесуари, ви завжди зможете придбати окремо. Перед тим, як визначитися з питанням, яку купити швейну машинку, настійно радимо вам уважно вивчити наш великий каталог швейних машинок цілком.
Комп'ютерні швейні машини
В таких швейних машинках управління процесом шиття проводиться не за допомогою установки в потрібне положення механічних перемикачів. Вся рутинна робота покладена на наявний в машинці мікропроцесор , який зберігає у своїй електронній пам'яті всю необхідну інформацію про швейних операціях. Тому саме шиття ведеться в повністю автоматичному режимі, що дозволяє зробити його дивно простим.
Основним гідністю комп'ютерних швейних машинок є неймовірне розмаїття декоративних строчок, що майже недосяжно для швейної машини звичайного типу.
Як приклад розглянемо швейний комп'ютер BROTHER NV500 Ця фантастична швейна машинка запрограмована на виконання 71 робочих, 32 декоративних, 16 атласних, 10 хрестоподібних і 10 декоративних атласних строчок. Комп'ютер виконує 10 типів петель-автоматів і в ньому передбачено вишивання букв 3-х алфавітів. Крім того, плавно регулюється ширина і довжина стібка, ширина зигзага, можна змінювати тиск лапки на тканину і багато, багато іншого. Часто вважають, що для того, щоб працювати з такою машинкою, потрібні якісь спеціальні комп'ютерні знання. Це абсолютно не відповідає істині.
Насправді, інтуїтивно зрозумілі і зручно розташовані на панелі управління швейного комп'ютера (як часто називають комп'ютерну швейну машинку) ви можете змінювати параметри стібка, вставливати швидкість роботи або положення голки, причому « розумна » машинка сама підкаже вам, що саме вам слід встановити.
Дуже важливо, що в швейному комп'ютері мікропроцесор управляє ще й переміщенням голки щодо тканини . Це дозволяє виконувати надзвичайно складні рядки і прорізні петлі будь-якої форми.
Помилкою є і те, що вважається, що вартість подібних машинок становить кілька тисяч гривень. Дійсно, що вражає своїм бездоганним дизайном елітна комп'ютерна швейна машинка Brother NV300
Але радимо звернути увагу на комп'ютерні швейні машинки Brother RS 260 , RS 240 , які за ціною не перевищують звичайні швейні машинки середнього класу.
Швейно-вишивальні машини
Швейно-вишивальні машини протлічаются від звичайного висококласного швейного комп'ютера наявністю вишивального блоку, до якого кріпляться рухливі пяльци, за допомогою яких на тканину наноситься візерунок в будь-який з можливих технік вишивання, наприклад рішельє, гладь, хрестик, мережка та ін.
Процес вишивання полягає в переміщенні пялец в потрібному напрямку, за програмою, що задається вбудованим комп'ютером, а вам залишається лише міняти на вимогу машинки кольорові нитки.
Можливості швейно-вишивальних машин обмежуються розмірами самих пялец, вбудованими засобами програмування і типом зв'язку із зовнішнім комп'ютером. Це може бути і пряме підключення, і через дискети або карти флеш-пам'яті. Ви можете створювати малюнки самостійно, можна завантажити їх з мережі Інтернет, переписувати у подруг або купувати дискети з малюнками в магазинах.
До речі, за своїми можливостями шиття, такі пристрої також вражають уяву. Наприклад, швейно-вишивальна машина Husqvarna Ruby виконує 600 різновидів швів і 16 типів петель, а її можливості вишивки взагалі здаються безмежними.
Але навіть недорогі моделі, такі, як швейно-вишивальна машина BROTHER NV 950 в умілих руках і при наявності фантазії можу не набагато менше. Правда, з комп'ютером така машинка пов'язується лише за допомогою ATA Card і USB-stick, зате дозволяють зручно проводити редагування малюнка за допомогою зручного дисплея, а великий розмір п'ялець робить роботу з машиною швидкої і ефективної.
Промислові швейні машини
Промислові швейні машини не мають такої універсальності, як побутові, а тому кількість операцій в них обмежена. Їх основною перевагою є максимальна надійність при високій швидкості роботи. Так, число оборотів обертання електродвигуна може досягати 5 000 в хвилину, а сам двигун має бОльша запас по потужності, що забезпечує швидкий старт, точність і комфортабельність роботи.
Промислове швейне обладнання зазвичай має головки повністю сухого типу, що дозволяє обходитися без мастильних операцій не тільки для човника, а й ігловодітеля, а це виключає можливість попадання масла на матеріал.
Конструктивні особливості промислових швейних машин передбачають поліпшену балансування, що запобігає вібрації на високих оборотах і забезпечують хорошу керованість при зміні напрямку шиття.
В нашому магазині швейних машин представлений повний модельний ряд промислових швейних машин Yamata : від прямострочних і високошвидкісних Краєобметочна-сточуємо машин до Закріплювальна швейних машин та багатониткових оверлоков .