Догляд за своєю швейною машинкою
Ви відвідали інтернет магазин швейних машин , вивчили характеристики своєї моделі, і стали власником швейної машини. А що ж далі? Як приступити до роботи?
Пропонуємо вашій увазі кілька корисних порад. Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам, і швейна машинка стане вашим надійним помічником.
Швейна машина для будинку – незамінне обладнання. І, звичайно ж, хочеться, щоб машинка працювала безвідмовно багато років. А для цього потрібно забезпечити правильний догляд. Від цього безпосередньо залежить термін служби машини.
Кожна машинка має свої специфічні особливості, тому відразу ж після покупки вами повинна бути вивчена інструкція для швейної машинки . Там ви знайдете поради та рекомендації від фірми-виробника, які найкращим чином підходять саме до вашої машини. Час, витрачений на її вивчення, не пропаде даремно, а допоможе уникнути проблем в майбутньому. Тим більше, що ремонт швейних мАшин - заняття клопітка і недешеве.
Зупинимося на загальних для всіх машин правила догляду:
- Для запобігання машини від забруднення тримайте її закритою, коли на ній не працюєте.
- Машина буде працювати тихо, легко і безвідмовно, якщо утримувати її в чистоті і своєчасно змащувати. Чистить та змащує оберігають деталі від передчасного зносу і попереджають неполадки.
Чистка
Навіть при самому строгому дотриманні чистоти при використанні швейної машини в її механізмі збирається пил, частинки тканини і ниток. Пил та сміття ускладнюють просування тканини і збільшують навантаження на привід машинки. Для нормальної роботи обладнання необхідно регулярно проводити його чистку.
Для цього підготуйте:
- м'які серветки - для протирання деталей
- жорсткі кисті різного розміру – допоможуть очистити самі запилені ділянки
- м'яку кисть - зчищати пух і пил з човника і човникового пристрою
- длінную голку - для вилучення бруду з найбільш важкодоступних місць
- пінцет - знадобиться для вилучення намоталися і наплутали ниток і ворсинок
- набір викруток – для відкриття доступу до внутрішніх механізмів
Вимкніть машинку від мережі, зніміть голку на час чищення. Тепер необхідно прочистити всі вузли і деталі вашої швейної машини щітками і голкою з пінцетом. Бруд, іржа, патьоки масла видаляєте ганчірочкою.
В першу чергу зверніть увагу на бруд, що скупчилася під голкової пластиною в проміжку між нею і доріжками рейки двигуна тканини. Зніміть вушко пластину, відкрутивши гвинти кріплення. За допомогою щітки і голки видаліть грязь, що накопичилася. Протріть вушко пластину м'якою тканиною, щоб видалити бруд і масло. Поставте вушко пластину на місце.
Далі приступайте до очищення човникового механізму. Майже всі човникові механізми зроблені так, щоб їх було дуже легко розібрати і зібрати. Очистіть сам човник і його гніздо (ход човника) від пилу і бруду. Тут не повинно залишитися ні пилинки. Зробити це можна за допомогою щітки і тупого кінця голки. Будьте уважні і обережні, щоб не зробити подряпини на поверхні човника.
Мастило швейної машини
Щоб всі механізми працювали справно, і швейна машина зберігала безшумний і рівномірний хід, її необхідно систематично змащувати. Для цього використовуйте машинне масло, яке зазначено в інструкції до вашої швейній машині.
Частота мастила залежить від того, як інтенсивно ви використовуєте свою машину. Мастило можна виконувати тільки після ретельного чищення машини.
У яких точках потрібно змащувати вашої машини, прочитайте в доданою до неї інструкції. Однак загальне правило таке: відкрити верхній кожух машини, якщо це можливо. Змастити все труться і обертові деталі. У деяких машинках кожух не потрібно відкривати, для змазування є спеціальні отвори.
Після змащення покладіть під лапку шматочок тканини, опустіть в неї іГолка і дайте постояти кілька годин, щоб надлишки масла стекли в ганчірочку.
А тепер кілька порад з такого важливого питання як настройка швейної машинки для безвідмовної роботи.
Перед початком роботи потрібно провести наступні підготовчі операції:
- забезпечити справність машини: перевірка на шум; перевірка легкості руху механізму; перевірка кріплення деталей, які роблять обертальні і зворотно-поступальні рухи; перевірка правильність установки голки; перевірка заправки ниток швейної машини; чистка та змащування швейної машини.
- підбір голки відповідного розміру. Категорично не можна використовувати тупі і погнуті голки!
- підбір нитки по номеру і кольором оброблюваного матеріалу;
- регулювання рядки, перевірка якості строчки на шматочку матеріалу з основної тканини.
Після виконання підготовчих робіт необхідно заправити нитки. Важливо зробити це правильно. неправильно заправлена машина може вийти з ладу і, можливо, буде потрібно ремонт швейної машини .
У більшості швейних машин застосовують дві нитки. Є певні особливості заправки верхньої і нижньої нитки у різних моделей. Тому важливо дотримуватися вказівок, викладених в інструкції для швейної машинки. Це допоможе вам заощадити час і забезпечить безперебійну роботу машинки.
Зазвичай починають з верхньої нитки. Розглянемо детальніше цю операцію на прикладі найпопулярнішої машини - Pfaff тисяча сто сорок дві . Інструкція до швейній машинці Pfaff 1142 дає наступні вказівки (стежте за червоними лініями на фото):
- Вимкнути машину
- Підняти лапку і, повертаючи маховик на себе, перевести ниткопритягувач (F) в крайнє верхнє положення
- ПротЯнута нитку з котушки через нітеводітель (G). Потім опустити її вниз через правий нітенаправітель
- Внизу обвести нитка навколо нижнього Нітеводітель (H)
- Підняти нитка наверх і провести праворуч-ліворуч через ниткопритягувач (F)
- Опустити нитку вниз і завести за ліве вічко нітенаправітеля (I)
- всунути нитку в голку від себе – назад
З верхньої ниткою закінчили, тепер перейдіть до заправки нижньої нитки. Спочатку намотайте нитку на шпульку. У кожної швейної машинки є автоматизований механізм намотування ниток з котушки на шпульку. Далі візьміть шпуледержатель і вставити в нього шпульку з ниткою. Переконайтеся, що шпулька обертається вільно і не заїдає.
Провертаючи рукою махове колесо, встановіть голку в саме верхнє положення, щоб вона не заважала встановлювати шпуледержатель. Шпуледержатель поміщаємо в механізм човника.
Налаштування натягу ниток
Якісна рядок виходить тоді, коли верхня і нижня нитки переплітаються в глибині матеріалу. Це можна досягти правильної налаштуванням натягу ниток. Натяг верхньої нитки налаштовується за допомогою механізму на передній панелі, нижньої – підлаштування гвинтом на човнику. Швейні машини з комп'ютерним управлінням автоматично налаштовують натяг ниток залежно від виду тканини і шва.
Налаштування тиску лапки
Налаштування тиску лапки може здійснюватися за допомогою пружини або автоматично в більш дорогих моделях. Врахуйте, що занадто сильний тиск лапки призводить до зміщення шарів тканини, робить хід важче. Слабке тиск не забезпечує утримання тканини при виході голки з тканини, підлозічає неякісний шов.
І наостанок, наша порада - періодично звертайтеся в фірмові сервісні центри. Кваліфіковані фахівці виконають профілактичні роботи для вашої машини, усунуть несправності, дадуть рекомендації.