Правильний вибір швейної машини - у Ваших руках
Ви вирішили купити швейну машинку. Але зараз на українському ринку така величезна кількість моделей і виробників, що ви ніяк не можете визначитися. Порадилися з друзями, відвідали безліч форумів, спробували проконсультуватися у продавців в магазині, але купити швейну машинку так і не наважуєтеся. Тим більше, що продавці в мережевих магазинах не завжди досконально знають характеристики товару, що продається, а іноді навіть намагаються нав'язати покупцеві ті моделі, які їм потрібно продати. Форуми в Україні часто ведуть самі фірми-постачальники і з їх допомогою агресивно просувають тТільки свою продукцію. Та й відгуки про швейних машинах пишуться не завжди покупцями, а співробітниками цих фірм.
Як зробити оптимальний вибір швейної машинки для будинку? Давайте не будемо перекладати відповідальність за вибір на інших, вивчимо технічні характеристики і опис моделей, проаналізуємо всю інформацію з урахуванням своїх вимог і можливостей, і потім самостійно приймемо виважене рішення.
А для початку розберемося із загальною класифікацією швейних машинок.
- Електромеханічні швейні машини . Це досить прості в експлуатації машини з механічними регулюваннями. Мають трикотажними, оверлочними, сполучними, потойнимі швами. Шиють всі типи тканин від трикотажу до джинси і пальто
- Комп'ютерні швейні машини . Вони забезпечені електронним кнопковим блоком управління і дисплеєм, на якому відображається вся інформація про вибрану програму і регулюванні, а також підказки в процесі роботи. Служать для виметиваяня петель під гудзик і декоративного оздоблення.
- Оверлоки . Призначені для обрізки і обробки країв, що обсипають тканини. Оверлок за єдиний прохід може обрізати край і обмітати зріз, перешкоджаючи його розпуску.
JANOME тисячі CP - найкраща Плоскошовні машина (обробка кругових деталей, в будь-якому місці робиться плоский шов)
- Швейно-вишивальні комп'ютерні машини . Забезпечені окремим Блок для вишивання. Виконується до 500 видів операцій, більше 7 видів петель, автоматичне регулювання натягу верхніх і нижніх ниток, є вбудовані схеми вишивок. Голка може рухатися в різних напрямках, тому машина вміє вишивати гладдю, хрестом, рішельє, мережками, фестонами і іншими способами.
- В'язальні машини володіють значною кількістю функцій і способів в'язання.
Тепер трохи загальної інформації про виробників. На світовому ринку швейних машин давно склався ряд безперечних лідерів. Багато з них успішно працюють вже більше 100 років - Pfaff, Husqvarna . Як європейські виробники (Husqvarna, Pfaff), так і японські (Brother, Janome) намагаються охопити найбільший сегмент світового ринку. Ми можемо спостерігати, як постійно оновлюється модельний ряд, з'являються нові можливості і функції, удосконалюються дизайн і ергономічність, підтримується висока якість збірки.
Останнім часом на українському ринку активно просуваються швейні машини китайських проізводітелей.Цена на цю продукцію досить низька. Однак дешевизна не буває випадковою. Це обладнання вироблено за китайськими технологіями, а значить, його якість залишає бажати кращого. Якщо вам потрібна надійна швейна машина, то це не ваш вибір.
Ми вам рекомендуємо зупинити свой вибір на моделях під відомими в усьому швейному світі брендами, які представлені на нашому сайті:
Це офіційно зареєстровані торгові марки, які мають представництва по всьому світу.
Зверніть увагу, що в кожному бренд потрібно шукати саме свою модель, під свої вимоги і можливості. Наприклад, у JANOME хороший комп'ютерний клас, у PFAFF – дуже якісна горизонталка, а швійние машинки BROTHER є безперечним лідером в комп'ютерному і вишивальному класі. Також у Brother і Janome хороші оверлоки і распошивалки . А для любителів європейського еліт класу найкращий вибір – легендарна HUSQUARNA і PFAFF.
А тепер приступимо до найголовнішого – до характеристик і функціям сучасних швейних машин. Врахуйте, що мінімальний набір операцій – пряма строчка для сточування деталей, зиґзаґ для обробки країв і обробка петель є у будь-якої сучасної машини. Для простих робіт, машинки з таким набором функцій цілком достатньо. А тепер детально до можливих функцій:
- Регулювання тиску лапки . Дуже важлива позиція для шиття різнопланових тканин, здійснюється за допомогою спеціальної пружини. Для прошива особливо товстих матеріалів передбачений підйом лапки на висоту до 14 мм.
- Зубчаста рейка нижньої подачі тканини – важний елемент швейної машини, зубчаста рейка повинна мати передні, задні і бічні зуби транспортера для шиття різнопланових тканин.
- Кількість рядків . Це головна характеристика, на яку потрібно звертати увагу при виборі машинки. Залежно від класу швейної машини діапазон дуже широкий: від 5 найпростіших видів до декількох сотень. Є спеціальні робочі рядки, які дозволяють впоратися з трикотажем, зробити якісну обробку краю, виконати непомітну подгибку. Декоративні рядки призначені для прикраси вироби.
- Петлі . Такий складний елемент, як петлю, зараз можуть обробляти навіть електромеханічні машини. Робити це можна як в напівавтоматичному, так і в автоматичному режимах. Машини з комп'ютерним управлінням виконують до 10 видів петель в автоматичному режимі. Розмір петлі задається в міліметрах або за допомогою ґудзика, поміщеної в спеціальне вимірювальне обладнання.
- Повітряне пристрій . Човник може бути вертикальний хитний і горизонтальний ротаційний.
- Качающийся вертикальний човник – найдавніший і простий варіант.
- Горизонтальний човник більш поширений, позбавлений недоліків « хитається » технології. Дозволяє уникнути вібрації, дає кращу якість строчки.
- Швидкість шиття . Цей важливий показник визначається силою натискання на педаль. У деяких моделях передбачений захист від ривків, тобто швидкість шиття буде збільшуватися плавно.
- Регулювання натягу ниток . Натяг верхньої нитки регулюється звичайно за допомогою механізму на передній панелі, ніжней – підлаштування гвинтом на човнику.
- Зусилля проколу . Якщо зусилля регулюється автоматично, то це дозволяє, як акуратно працювати з шовком, так і пробивати кілька шарів парусини.
- Підйом/опускання голки . Дуже зручна функція, що дозволяє при натисканні спеціальної кнопки фіксувати голку в крайньому верхньому або нижньому положенні.
- Автоматична обрізка нитки особливо зручна там, де є багато коротких швів.
- Реверс – можливість зворотного напрямку шиття.
- Верхній транспортер тканини – спеціальний пристрій, який крепітся поруч із притискною лапкою й суттєво полегшує роботу з тонкими і легкими матеріалами, оскільки не допускає зміщення шарів тканини. Можна докупити до будь-якої сучасної швейній машині
- Нитковтягувач – призначений для полегшення і прискорення заправки нитки в голку.
- Швейний радник – система допомоги і підказок у швейних машинах з комп'ютерним управлінням.
Вирішуйте для себе, який набір функцій дійсно необхідний. Не потрібно переплачувати за ті функції, якими ви ніколи не будете користуватися. При виборі швейної машини потрібно чітко розуміти, що ви збираєтеся шити з її допомогою. Тепер ви в курсі всіх головних характеристик машин і можете точно визначитися, що вам потрібно і скільки ви готові за це заплатити. З досвіду продажів ми радимо особливу увагу звернути на ті моделі середнього класу, які шиють всі типи тканин Pfaff 1 142 і Husqvarna E20 .
Існує думка, що для кожного виробника машин потрібні тільки свої голки, шпульки, лапки. Це не так! Сучасні голки та інші деталі підходять для всіх типів швейних машин, крім раритетних.
- До $ 200 можна знайти виключно машинки з механічним управлінням, мінімальною функціональністю.
- У діапазоні до 300 $ ви отримаєте вже добротну машину із пристойним функціоналом.
Будьте впевнені, що обов'язково знайдуться швейні машинки , які підходять під ваші запити.
Бажаємо успіху в 2012 році і легкого вам вибору!