Секрети швейної майстерності: нюанси роботи з різними матеріалами 2020
Як підібрати правильне обладнання для шиття різнопланових тканин? Що потрібно знати про роботу з « примхливими » матеріалами на кшталт шовку або джинси? Для чого потрібні лапки і як правильно вибрати голки? Ми розкриємо ці секрети і розповімо, що потрібно знати кожній швачці!
Для шиття різнопланових тканин в побуті швейна машина повинна мати металеву станину, передні, бічні і задні зуби транспортера для просування тканини і регулятор тиску лапки на тканину. ;
Шиємо шовк: вибираємо голки
Шити шовк на швейній машині легко і просто,якщо правильно підібрати нитку, лапку і голку.
Дуже важливий момент – вибір голок для роботи з натуральним шовком. Бажано брати номери голок від 60 до 70.
Вибирайте шовкову нитку № 65.
Якщо у вашій машинки немає вбудованого верхнього транспортера, цю лапку можна придбати окремо до будь-якої сучасної машинці. За допомогою верхнього транспортера відбувається одночасна подвійна подача тканини. Це сприяє роботі зі легкими матеріалами.
Лапка верхній транспортер
Шиємо джинсову тканину: нюанси роботи
Для шиття джинсової тканини рекомендуємо спеціальні джинсові нитки і розжарену спец. голку розміром від 90 до 100.
Якщо потрібно прошити потовщення, наприклад, місце перетину декількох швів, спробуйте зробити це місце тонше, наприклад, отпарьте його.
Натяг верхньої нитки потрібно трохи послабити.
Для рівною відстрочки краю джинсової тканини рекомендуємо використовувати лапку з упором. А для проходження потовщень використовуйте верхній транспортер.
Шиємо трикотаж: підбираємо голки, нитки і плівку
Якщо ви працюєте з трикотажем, потрібно поміняти універсальну голку на голку для пошиття трикотажних тканин з заокругленим вістрям.
Гострий край універсальної голки може пошкодити переплетення трикотажного полотна, так як зовні воно нагадує в'язання спицями або в'язання на в'язальної машинці у вигляді сот. Відповідно, тканину « пружинить » і не мнеться. В результаті з'являються пропуски.
По-друге, важливо правильно підібрати нитки для трикотажу. Вони Должни бути тонкими, еластичними і міцними.
І, звичайно, не забуваємо про водорастворимой плівці « Авалон » ;, яка укладається поверх трикотажної тканини.
Вибираємо швейне обладнання для шиття будинку
Горизонтальний або вертикальний човник – в чому різниця?
Вертикальна котушка знаходиться в шпульних ковпачку, а горизонтальна шпулька йде без шпульного ковпачка і, відповідно, не справляється з шиттям ниткою-гумкою і підшиванням джинсових штанів.
Серед машин з вертикальною шпулькою однозначний лідер – шведська модель Husqvarna Viking E20 .
Husqavarna Viking E20
В швейній машинці Husgvarna E 20 поєднуються класичний вертикальний човник, універсальність і низька ціна.
35 операцій, металева станина і голкова пластина, регулятор тиску лапки на тканину і наявність передніх, задніх і бічних зубів транспортера дозволяє працювати з будь-якими матеріалами, починаючи від тонких, стрейчевих, трикотажних і до щільних тканин, в тому числі джинсових.
Серед швейних машин з горизонтальним човником лідирує японська фірма Janome.
Зверніть увагу на швейну машинку Janome 1221. 18 видів рядків дозволять виконати будь-які шви: від робочих і декоративних до оверлочних і трикотажних.
Комп'ютерні швейні машини: переваги
Комп'ютерний клас швейних машин призначений для викидання петель і контурної вишивки, а не для підшивки джинсовіх брюк.
Лідер в комп'ютерному класі - відомі японські фірми швейної техніки Juki і Brother. В цьому класі виробник машин Juki встановлює надпотужні двигуни.
Лідери з продажу: Juki Majestic M-200E і Brother Innov-is 670 .
Вони призначені для роботи з разлічнимі тканинами, так як у них є передні, бічні і задні зуби транспортера для просування тканини, а також присутній регулятор тиску лапки на тканину.
Аксесуари для шиття: від лапок до ниток і голок
Лапки для швейних машин можна розділити на базові та додаткові. Чим крутіше модель швейної машини, тим більше повний набір йде в комплекті. Сучасні виробники створили універсальну систему лапок, які підходять для більшості моделей. Тому ви завжди можете докупити потрібну в будь-який момент.
Все розмаїття лапок ви можете оцінити тут: https://www.lapka.com.ua/catalog12.aspx .
Для хорошого результату в домашніх умовах потрібно пам'ятати: від якісної голки, її заточки і жару залежить якість шиття різнопланових тканин.
Що стосується ниток, якісна нитка для побутового швейного обладнання відрізняється правильним намотуванням і структурою, а на фірмовій котушці ниток йде заВодська маркування.
Для отримання ідеальної рядки обов'язково користуйтеся регуляторами верхньої нитки і притиском притискної лапки. Професійна швачка налаштовує швейне обладнання від 10 до 20 хвилин під певний вид тканини і здійснює пробне шиття, а тільки потім переходить на виріб.
Знаючи ці нехитрі поради, ви завжди зможете досягти чудового результату в домашніх умовах.