Шиємо трикотаж - 4 секрети ідеального результату
Як підібрати правильне швейне обладнання для трикотажу? Адже трикотаж - це примхливий матеріал і не кожна швейна машина з ним впорається.
Головна особливість трикотажного полотна, з якого шиють сукні, футболки, спортивний одяг, купальники – можливість розтягуватися. Це зручно при носінні готових виробів, але ускладнює пошив. З трикотажем можна працювати і на звичайних швейних машинах, проте для цього необхідна велика майстерність. Тому тут ми хочемо звернути увагу на те, яку швейну техніку вибрати для роботи з цим матеріалом, який купити оверлок і Розпошивальні машину.
Деякі машинки можуть виконувати « трикотажний » шов, при цьому в один стібок укладається три нитки для товстого трикотажу мулі шов має вигляд "ялинки" для тонкого. Пошити виріб таким способом теж можна, але носитися воно буде погано, тканина буде « стовбурчиться » ;. Щоб не псувати матеріал, для сточування швів речей з трикотажу необхідно купити оверлок.
Саме оверлоки можуть виконувати еластичні шви, піддаються розтягуванню і зберігають форму. Також вони обрізають краю тканини, не дозволяючи їй « обсипатися » ;. Від якості оверлоков залежить і якість готового виробу, його привабливий вигляд.
Зверніть увагу на моделі чотирьохнитковий оверлоков, які можна вибрати в магазині « Лапка » за привабливими цінами. Вони здатні виконувати стягівающе-розточуються рядок, яка підходить для обробки трикотажу. Важливою буде і функція діфференціальной подачі тканини (транспортер виставляється на цифру два). Завдяки цьому можна під час шиття розтягувати або саджати тканину, що дозволить втілити дизайнерські фантазії і не зіпсувати матеріал.
Якщо судити з відгуків професійних швачок, які працюють з трикотажем, кращі шви виходять на оверлок Janome HQ - 075D і Brother 755D , Jaguar 735D . Ціна на ці машини досить оптимальна і вона виправдовується результатом.
Розпошивальні машина зможе якісно обробити рукава, горловину, низ вироби. Це пристрій виконує дві або три паралельні рядки з лицьового боку виробу, акуратно підгинаючи його край ізалишаючи на виворітного стороні оверлочний шов. Кращою Розпошивальні машиною в своєму класі не без підстав вважається Janome Cover Pro 7.
У відгуках користувачі відзначають вдалу конструкцію пристрою – великий виліт рукава і – для обробки кругових частин: наприклад, горловини – знімний рукав . Це, а також можливість виконувати трьох- і чотирьохнитковий шви, дозволяє якісно шити вироби з трикотажу.
Уникнути помилок і отримайть конкретні відповіді на самі поширені питання щодо вибору швейного обладнання можна в нашій статті .
Також для роботи з трикотажем вам обов'язково знадобляться:
- Спеціальні голки . Це можуть бути голки "stretch" або "super stretch" № 75. В « распошивалки » використовуються особливі голки з високо заточеним кінчиком. Вони відрізняються від моделей, призначені для інших швейних машин. Ці голки не слід плутати з голками Джерсі (Jersey) з заокругленим вістрям – вони призначені для в'язаних тканин з більш грубою структурою.
- Тонкі нитки для трикотажу або поліестеру (підбираються залежно від матеріалу), які допомагають виконати шви акуратно і непомітно.
- Плівка Авалон . Вона накладається на тканину зверху і після шиття повністю розчиняється після змочування теплою водою, що дозволяє якісно обробити стрейч.Трикотаж не стягувати, шов виглядає охайно. Зверніть увагу: не можна використовувати клейовий флізелін для тягнеться трикотажу.
- Додаткові лапки . Їх встановлюють на оверлоки і распошивальні машини. З їх допомогою легко можна виконати окантовку горловини, підігнути краю, пришити гумку.
Все це можна купити в нашому інтернет - магазині Lapka.com.ua.
А рада можна отримати абсолютно безкоштовно: переконайтеся в якості плоского шва перед шиттям, на пробному матеріалі. При цьому, щоб гарантувати ідеальний шов, треба грамотно налаштувати швейну техніку: попрацювати з притиском притискної лапки, виставити режим подачі тканини (два незалежних транспортера) і натяг нижньої петлителя і обох голок.