Як правильно вибрати швейну машинку для будинку, навіть якщо ви нічого в цьому не розумієте
Зміст
- Що стало з технікою і чому так складно знайти якість?
- Який з цього можна зробити висновок?
- Інструкція по вибору: що скажуть експерти?
- Яку тканину шиємо?
- Рукодільницям на замітку: скрапбукінг
- Швейна машинка: рейтинг кращих
- Комп'ютерні швейні машинки: які краще за якістю?
- Яка швейна машинка краще для дому?
Ще недавно побутова швейна машинка стояла вдома лише у професійних швачок, які на дозвіллі займалися створенням одягу для себе, сім'ї та друзів. Зараз така техніка стала досить поширеною, її купують навіть ті люди, яким потрібно буквально раз на рік підшити штани.
Як відомо, попит народжує пропозицію. На українському ринку існує безліч локальних і великих магазинів, готових підібрати техніку практично під будь-яку потребу. Однак саме у великій кількості товару і полягає проблема. Під стильним дизайном і відполірованою поверхнею може ховатися якісний виріб, який прослужить не один десяток років. Але з тим же успіхом у такій же упаковці можна купити китайський ширвжиток і вже через місяць нести його у майстерню. Думаємо, другий варіант розвитку подій не приваблює жодну людину, що збирається працювати з технікою, а не поставити її на полицю і забути. Тому ми вирішили розповісти, як вибрати швейну машинку для домашнього використання.
З цієї статті ви дізнаєтеся:
- якою буває техніка;
- які проблеми існують на сучасному ринку швейної техніки;
- типові помилки новачків при покупці;
- на що варто звернути пильну увагу;
- які моделі вважаються лідерами і багато іншого;
- які швейні машини краще і їх види.
Про те, що апарати бувають побутовими і промисловими, комп'ютерними, електромеханічними та ін., ми вже писали. Далеко не всі чітко уявляють собі повний обсяг операцій, який можна зробити за допомогою швейної техніки. Тому ми вирішили класифікувати їх за призначенням.
Швейні . Це обладнання, розроблене безпосередньо для шиття. Найбільш велика категорія техніки.
Вишивальні . Використовуються для вишивки різних візерунків і зображень на тканині. Існують моделі суто для вишивки (монограмні) і комплексні установки - швейно-вишивальні пристрої. Перші характеризуються невеликими п'яльцями, маленьким екраном і обмеженими можливостями редагування. Другі - це швейні прилади з вишивальним модулем, у них більше опцій.
Ексклюзивна пропозиція від «Лапки»
Вишивальна машина Brother Innov - is V5
Швейно-вишивальна модель
- Можливості для вишивки та квілтінга.
- Висока швидкість роботи.
- Кольоровий дисплей для максимально зручного редагування зображень.
- 1900 операцій.
- Доступно створення власних малюнків.
- Великі і маленькі п’яльця в комплекті.
- 17 шрифтів, зокрема японський і кирилиця.
- Наявність енергозберігаючого режиму.
В'язальні . Бувають різних класів в залежності від товщини ниток і кількості голок.
Оверлоки . Краєобметувальні апарати, які потрібні для обробки і обрізки країв речі, зшивання деталей.
Розпошивальні . Використовуються для обробки трикотажних виробів. Формують плоский шов, тому іноді називаються плоскошовні.
Коверлок – своєрідний гібрид оверлока і розпошивалки, що дозволяє у домашніх умовах шити речі на професійному рівні.
Що стало з технікою і чому так складно знайти якість?
Проблема №1. Прагнення заробити багато і швидко. Воно штовхає виробників і продавців на не дуже чесні вчинки. Наприклад, зараз на ринку повно швейного обладнання, що випускається під торговими марками, які були відомі у минулому, але вже не існують. З етичних міркувань називати ми їх не будемо. Як результат, ви купуєте апарат з надіями на тривалу роботу, а він відмовляється шити вже при першому запуску. Що робити в цьому випадку? Відповідь одна: аналізувати конструкцію і функції.
Проблема №2. Відсутні передні зубці транспортера. Їх перестали ставити на багато моделей. У чому суть? Нижній транспортер відповідає за просування тканини під лапкою. Він оснащений спеціальними зубцями, чим їх більше, тим краще. Якщо їх мало, тканина буде прослизати, збиватися, може просто стояти на місці і не рухатися далі, рядки вийдуть кривими. Це можна порівняти з їздою на літній гумі в ожеледь: не можна вгадати, у який бік «занесе». Особливо актуальна проблема для легких і тонких матеріалів, наприклад, трикотажу, а також щільних тканин.
Проблема №3. Пластикові лапкотримачі і каркаси. Раніше вони виготовлялися з металу, зараз з міркувань економії у багатьох випадках робляться з пластику. Звичайно, цей матеріал розширює можливості дизайну, однак за міцністю не може конкурувати з металом. Пластик не витримує значні навантаження і через деякий час доводиться купувати металеві лапкотримачі.
Проблема №4. Урізана комплектація. Разом з технікою продають менше лапок, у бюджетних моделях немає м'якого чохла, в більш дорогих - жорсткого.
Проблема №5. Зниження потужності. Якщо раніше середнє значення становило 85 Вт, то зараз - приблизно 60 Вт. Це породжує незручності у роботі з щільними тканинами.
Як вибрати швейну машинку для дому з урахуванням зазначених моментів? Важливо звертати увагу на конструкцію, матеріал, призначення техніки. Не зайвою буде консультація з досвідченими швачками, які підкажуть хороші моделі. Виробники прагнуть здешевити процес виготовлення, в результаті чого потім ви працюєте не на швейній техніці, а на сервісні центри. Далі розглянемо найпоширеніші помилки при покупці.
Типові помилки новачка при виборі
Людина, яка тільки починає шити або не збирається займатися цим професійно, гарантовано розгубиться, побачивши асортимент подібної техніки. Характерні в такій ситуації помилки:
- Для дому досить дешевої і простої моделі. Ми повністю згодні, що не варто купувати професійний пристрій для нечастого використання. Однак якість повинна бути перш за все. Якщо вам пропонують багатофункціональний прилад за дуже низькою ціною, йдіть з такого магазину. Пристрої повинні виконувати таку кількість операцій, яка відповідає їх типу. Наприклад, у електронних моделей їх більше 40, у електромеханічних - до 25.
- Китай - апріорі низька якість. Це твердження справедливо далеко не завжди. Багато відомих на ринку швейної техніки брендів встановлюють заводи на території Китаю з однієї простої причини - виробництво виходить дешевше. Однак там працюють за фірмовою технологією, використовуючи якісні комплектуючі, постійно здійснюється контроль, а на кінцевий продукт видаються сертифікати міжнародного зразка. Як вибрати швейну машинку? Перед покупкою радимо поцікавитися виробником: у якій країні зареєстрований, де налагоджений випуск та ін.
"Якщо техніка дорога, рядки точно будуть рівними". На якість пошиття ціна апарату не впливає. Вона залежить від безлічі інших чинників.
Рекомендації та поради щодо вибору швейної машинки можна черпати на форумах, онлайн-майданчиках з відгуками. Можна, але хіба що для загального ознайомлення. По-перше, ви не знаєте, як шиє цей порадник, скільки у нього досвіду. По-друге, написання відгуків і рекомендацій на замовлення ніхто не відміняв. Єдине, що можна брати до уваги, - статті, написані співробітниками швейних магазинів, ательє, фабрик, тобто людьми, які безпосередньо контактують з великою кількістю моделей техніки.
Краще горизонтальний човник, ніж вертикальний?
Насправді вони просто різні. Перший є сенс купувати, якщо необхідна ширина рядка перевищує 5 мм. Він добре проявляє себе в роботі з тонкими тканинами, його не потрібно постійно змащувати, ви шиєте швидко і тихо. Однак коштують такі моделі дорожче, не витримують регулярних великих навантажень, їх складно ремонтувати.
Вертикальний човник - це класика, він прекрасно працює з ниткою-гумкою, простий в обслуговуванні. Однак шуму виходить більше, а ширина рядка обмежена 5 мм.
Апарат з оверлоком – кращий варіант. Як вибрати швейну машинку з оверлоком? Таке питання зазвичай задають люди, які мало розбираються в подібній техніці.
Універсальних приладів, що поєднують у собі функції звичайних і оверлока, немає. Є моделі, де передбачений оверлочний рядок, але його якість не завжди на висоті. Причина в тому, що вони видають два абсолютно різних стібка: звичайні - човниковий, оверлоки - ланцюговий. Повноцінно об'єднати їх неможливо, тому оптимальний варіант - покупка двох окремих приладів.
Ще один момент, який може внести плутанину, - велика кількість практично ідентичних моделей одного і того ж виробника. У них можуть бути однакові технічні характеристики і виконувані операції, але різний колір корпусу, назва і ціна. Причина такого явища - маркетинговий хід. Бренди випускають моделі з аналогічною «начинкою», але трохи іншою «зовнішністю» для різних постачальників. Це і впливає на кінцеву ціну товару для споживача.
Трохи про оснащення і конструкції
Існують основні частини апарату, їх можна розглянути на зображенні нижче.
Лапка
Буває декількох видів:
- універсальна – для виконання стандартних операцій, зокрема прямих стібків і у вигляді зигзага;
- оверлочна;
- для пришивання ґудзиків – може впоратися також з гачками, кнопками, застібками. Краще брати виріб з прогумованою накладкою, щоб уникнути ковзання по тканині;
- для потайного рядка – зазвичай використовується з матеріалами середньої і високої щільності, шов виходить непомітним з лицьового боку;
- для квілтінга – дозволяє зшивати кілька шарів разом, тканина може відрізнятися по товщині і виду;
- для блискавок – формує паралельний рядок поруч з зубцями.
Транспортери тканини
Існують верхні («крокуючі лапки») і нижні (диференціальні) вироби. Перший варіант встановлюється на місце звичайної лапки для одночасного переміщення двох шарів тканини. Без нього не обійтися при роботі з легкими, тонкими матеріалами - шифоном, синтетикою, шовком та ін.
Другий тип безпосередньо просуває тканину вперед, перешкоджаючи занадто сильному стисненню або розтягуванню матеріалу. Без нього неможливо шити трикотаж, віскозу, щільні тканини.
Важіль підйому лапки
Потрібен для підняття лапки вгору, що дозволяє звільнити руки. Існують ручні та колінні моделі. Другі зазвичай купують для квілтінга або вишивки.
Рукавна платформа
Являє собою частину робочого столу, має зйомну конструкцію. З її допомогою легко працювати зі штанинами і рукавами.
Ниткообрізувач
Служить для обрізання нитки, коли швейна операція закінчена. Перешкоджає заплутуванню голкової та швейної ниток.
Нитковтягувач
Скорочує час на втягання верхньої нитки. Цей пристрій незамінний, якщо використовуються різні за кольором або товщиною нитки.
А який човник підійде?
Таке питання - одне з найбільш поширених у магазинах. Популярний міф, що горизонтальний краще вертикального, ми розвінчали раніше. Тепер пропонуємо детальніше розглянути призначення кожного з видів.
Перше, що варто сказати, - існує три типи човникового пристрою.
Маятниковий. При роботі машини здійснює коливальні рухи, має найпростішу конструкцію. Саме такі деталі ставили в моделі «Чайка», зараз їх можна зустріти в недорогих електромеханічних приладах. Недоліки:
- висока вібрація;
- ширина стібка до 5 мм;
- низька швидкість шиття;
- ненайвища якість.
Горизонтальний. Є найбільш поширеним видом, підходить, якщо ширина стібка становить від 6 мм. Серед плюсів можна виділити:
- прозору кришку човника, через яку видно шпульку (легко контролювати залишок нитки);
- зручність заправки;
- знижену вібрацію;
- менший ризик заплутування нижньої нитки;
- простоту догляду (не потребує регулярного змащення).
Але у горизонтального човника є і мінуси. При тривалих навантаженнях він швидко зношується, а його ремонт - досить дороге задоволення.
Вертикальний. Він також мало вібрує, з ним зручно регулювати нижню нитку. Але за таким пристроєм потрібен регулярний догляд у вигляді змащення.
Який з цього можна зробити висновок?
Останній тип човникового пристрою є більш досконалим і надійним, проте встановлюється переважно на промислові або дуже дорогі моделі. Маятниковий човник не дуже зручний для використання вдома, так як від нього багато шуму. Відповідно, найбільш практичним вибором стане горизонтальний тип, особливо якщо ви тільки вчитеся шити.
Інструкція по вибору: що скажуть експерти?
Різноманітність моделей на сучасному ринку здатна ввести в ступор навіть досвідчених швачок. Що вже говорити про людей, які мало розбираються у подібній техніці! Тому ми пропонуємо починати вибирати за таким алгоритмом:
- який тип приладу кращий;
- які матеріали будете обробляти найчастіше.
Це два головних питання, на які варто відповісти перед походом у магазин або розгляданням каталогу в інтернеті. Почнемо по порядку.
Вибір електричної швейної машинки
Їх інша і більш правильна назва - електромеханічні. В апаратах немає електронного блоку, зате є електродвигун, який і приводить в дію механізми. Умовно їх можна поділити на три цінові сегменти:
Бюджетні. Це прилади для початківців. Характерні риси: не дуже потужний двигун, мало операцій (до 15), вертикальний човник, плавне регулювання довжини стібка. Вони цілком надійні і підходять для навчання.
Середні. Тут кількість швейних операцій перевищує 15, встановлюється більш потужний двигун, є рядки для трикотажу і такі, що імітують оверлок. Доступно автоматичне виконання петлі, на деяких моделях є ниткозаправлювач.
Напівпрофесійні. Ціна на них найвища серед усіх представлених. Вони здатні виконувати до 40 рядків, оснащені горизонтальним човниковим механізмом, можуть автоматично робити білизняну петлю. Також з професійних функцій: автоматичний заправник нитки, балансування петлі, регулювання тиску лапки та ін.
Висновок. Якщо ви збираєтеся вчитися шити або купуєте пристосування для нечастного використання, можна не витрачати багато грошей і зупинитися на бюджетній моделі. Тим, хто періодично шиє для себе, підійде виріб середнього цінового сегмента. Людям, які вже добре шиють і захоплюються процесом, можна розглянути напівпрофесійну модель.
Ексклюзивна пропозиція від «Лапки»
Husqvarna Viking E20
- Класичний вертикальний човник.
- 35 операцій, в тому числі оверлочні, трикотажні, з'єднувальні стежки.
- Регулюється тиск лапки.
- Є всі зубці транспортера.
- Металевий тримач лапки.
- Можливість працювати з будь-якими тканинами.
- Відноситься до середнього цінового сегменту.
Pfaff Smarter 260c
- Горизонтальний човник.
- Електронний перемикач.
- 27 операцій, включаючи обметування петлі.
- Передбачено підказувач.
- Потужний двигун, що дозволяє працювати з будь-якими тканинами.
- Виконання декоративних швів.
- Також відноситься до середнього класу.
Електронні вироби
З електромеханічними приладами ми розібралися. Тепер проаналізуємо, як купувати електронні аналоги. Їх часто ототожнюють з комп'ютерними, хоча це неправильно. Електронні - це більш вдосконалені електромеханічні. За конструкцією вони майже ідентичні, єдина різниця - наявність електронного блоку. Що він дає:
- вибір позиції голки;
- контроль швидкості;
- стабілізацію проколу.
Остання функція дозволяє комфортно працювати з щільними тканинами. Управління технікою здійснюється за допомогою кнопок, розташованих на корпусі.
Так як електромеханічні і електронні моделі дуже схожі, вибирати їх слід за тими ж критеріями. Єдиний момент: електронні апарати чутливі до перепадів напруги. Більшість з них не оснащено захисним механізмом, однак можна знайти вироби, де він реалізований. Якщо у вас бувають перебої з подачею електроенергії, краще обзавестися технікою з захисним блоком.
Комп'ютерні швейні машинки
З огляду на те, як багато плутанини виникає з електронними та комп'ютеними моделями, позначимо. Комп'ютерною називається прилад з мікропроцесором, обов'язково оснащений сенсорним екраном і з можливістю підключення до комп'ютера. В основному вона призначається для вишивки, існують також швейно-вишивальні моделі.
Перше питання, на яке варто відповісти при виборі: а чи треба? Такі пристрої купують умільці, які часто і довго займаються вишивкою, шиттям, створенням різних картин і панно. Звичайно, для буденного пошиття одягу швейно-вишивальні моделі теж підійдуть, у них автоматизовані практично всі операції. Однак подумайте, чи будете ви користуватися всіма функціями. Адже ціна на такі пристрої не маленька, і ремонт коштує дорого.
Декілька порад:
1. Вишивка і шиття для вас - улюблене хобі? Хорошим варіантом стане апарат з кількістю рядків до 70. Їх цілком вистачить для формування візерунків.
2. Якщо прагнете стати професіоналом, варто доплатити і придбати техніку, що дозволяє виконувати до 300 операцій. З нею ви зможете не обмежувати фантазію, також доступно формування шрифтів на тканині.
Займаєтеся вишивкою на замовлення, облаштовуєте власну творчу студію? Тоді є сенс придбати найбільш функціональну модель, що витримує регулярні значні навантаження. Звичайно, її ціна немаленька, проте вона допоможе налагодити бізнес, пов'язаний з творчістю.
Спеціальна пропозиція
Brother Innov-is 670
- Можливості для квілтінга.
- 294 типи рядків.
- Одночасне шиття нитками двох кольорів.
- Горизонтальний човник.
- Рейковий транспортер.
- Автоматична заправка нитки.
Juki Majestic M-200e
- Горизонтальний човник.
- 197 програм, включаючи алфавіт.
- Висока швидкість шиття (800 стібків за хвилину).
- Закріплення рядка.
- Автоматичний нитковтягувач.
Яку тканину шиємо?
Помилково вважати, що одна і та ж техніка запросто впорається з усіма типами матеріалу. Розглянемо, які моделі потрібні для найбільш примхливих і складних в обробці.
Швейна машинка для трикотажу
Перший момент: трикотаж - еластична тканина, здатна розтягуватися. Саме з цієї причини її практично неможливо шити на класичному апараті. Шов вийде занадто тугим, у результаті при надяганні речі нитки просто тріснуть. Також у стібку можуть бути пропуски або петлі. Звичайно, є майстрині, яким під силу зшити трикотажний виріб, використовуючи традиційну машинку (іноді примудряються навіть на старенькому «Зінгері»), проте для цього необхідний значний досвід у швейній справі, спеціальні нитки і голки.
Якщо ви не належите до професіоналів, рекомендуємо придбати призначену для роботи з трикотажем техніку. До такої належать розпошивалки, оверлок, коверлок. Вони здатні створювати еластичний шов, який розтягується разом з тканиною. Деякі моменти:
На розпошивальній (плоскошовній) техніці обов'язково повинен бути диференційний транспортер тканини і регулятор притиску лапки. Вони потрібні для нормального просування матеріалу під лапкою. Також важливі всі зубці транспортера (про це ми писали вище).
Функція регулювання натягу у розпошивалки буде плюсом, що спрощує роботу.
Оверлок, призначений для обробки країв, повинен мати диференціальну рейку. Вона потрібна для стиснення і розтягування тканини, що забезпечить якісний результат. Зверніть увагу: така машина не вміє робити плоский шов, так як один з двох петельників знаходиться за межами голкової пластини.
Якщо шиєте часто, придивіться до оверлоків, які перелаштовуються на різні шви.
Багато працюєте з трикотажем, але в приміщенні обмежене місце? Гарним варіантом стане покупка коверлока. Він поєднує у собі функції двох попередніх, але і коштує дорожче. Якщо купуєте таку модель, зверніть увагу на наявність автоматичного натягу ниток. Це дозволить вам налаштовувати прилад під будь-який матеріал.
Швейна машинка для щільних тканин
Люди, які абсолютно не мають досвіду в шитті, часто вважають, що один і той же апарат здатний впоратися з будь-яким видом тканини. Однак це помилка. Наведемо просту аналогію: в перукарні не стрижуть волосся манікюрними ножицями, це безглуздо і неефективно. Приблизно так відбувається і у швейній справі. Для більш товстих і грубих матеріалів (джинсові, оббивні тканини та ін.) розроблені спеціальні пристосування. Критерії вибору:
Потужність двигуна. Якщо розглядаєте комп'ютерні моделі, параметр повинен бути мінімум 45 Вт, для електромеханічних значення вище - 75 Вт.
Наявність верхнього і нижнього транспортера. Про останній варто сказати окремо. У нього має бути максимальна кількість зубців. Навіщо вони потрібні? Саме з їх допомогою тканина просувається вперед, не зупиняється під лапкою. При нестачі зубців (наприклад, відсутні передні) матеріал залишиться на одному місці, а голка буде пробивати одну і ту ж дірку.
Вага і матеріал. При роботі з товстими тканинами легкий інструмент почне занадто вібрувати, підстрибувати, може навіть перевернутися. Прості швейні машинки для початківців тут не підійдуть. Мінімальна вага для такого пристрою становить 5 кг, краще, якщо 8 кг і більше. Корпус бажано вибирати металевий.
Крокуюча лапка. Цей аксесуар допоможе шити щільні тканини в декілька шарів, тому прослідкуйте, щоб він був у комплекті.
Якщо збираєтеся працювати з драпом, брезентом та іншими подібними матеріалами, відмовтеся від покупки бюджетної побутової машинки. Такі моделі не впораються з щільною тканиною, хоч виробники і кажуть, що техніка здатна прошити кілька шарів. Частка правди тут є: проколоти дійсно можна, але шити - навряд чи. При спробах працювати на невідповідній моделі ви отримаєте максимум зміщення човника або поломку голкової пластини, але не хороший результат.
Як вибрати швейну машинку для шкіри
Насправді для щільних тканин і шкіри підходять практично одні й ті ж моделі, однак кілька рекомендацій дати варто.
Шкіра - досить складний у обробці матеріал, проколоти її можна тільки один раз, тому що велика кількість отворів відразу будуть помітними, зіпсують зовнішній вигляд виробу. Тому необхідна техніка з регулюванням довжини стібка. Ідеальне значення - 6-8 мм. Це забезпечить також підвищену міцність швів.
При шитті по шкірі лапку можна замінити спеціальним колесом, здатним рівномірно притиснути матеріал до транспортера.
Оптимальна конструкція апарату - металева.
Наявність спеціального вузла двигуна необхідна для просування шкіри вперед. Хороший варіант - одночасний рух рейки і голки, що забезпечує гарні і акуратні рядки.
Вістря голки повинно мати особливу форму, щоб шкіра прорізалася, а не проколювалась, як звичайна тканина.
Рукодільницям на замітку: скрапбукінг
Ми вже розібралися, що за допомогою швейної машинки можна не тільки шити одяг, а й вишивати, наносити на речі оригінальні візерунки. Однак шиття - далеко не все, що цікавить справжніх майстринь. Останнім часом популярним став скрапбукінг. Це мистецтво оформлення фотоальбомів з використанням різних декоративних елементів, зокрема тканини. Якщо спочатку ним займалися в якості хобі, то зараз такі «збірники» часто роблять на замовлення, тому виключно ручною роботою обійтися складно.
Отже, нас цікавить швейна машинка для скрапбукінга. Почнемо з того, що окремих моделей для цього виду діяльності не існує. Є звичайні апарати, за допомогою яких можна прикрашати альбоми. Кілька порад від досвідчених рукодільниць:
При покупці поцікавтеся, чи здатний пристрій шити папір, картон окремо і у поєднанні з тканиною. Це переважно моделі з вертикальним човником для важких матеріалів.
На якість результату впливає правильний вибір голки і ниток. Вам знадобиться голка для джинсової тканини з розмірами 90/14 -100/16. Хороші бавовняні нитки - 30-50, шовкові - 50.
Функції формування петлі і пришивання ґудзиків будуть дуже до речі. А ось великою кількістю рядків спокушатися не варто: спочатку подумайте, чи будете ви дійсно використовувати їх усі.
Швейна машинка: рейтинг кращих
Серед різноманіття моделей при виборі «тієї самої» помічниці легко розгубитися. Кожна з них по-своєму гарна, однак звідки новачкові знати, яка саме впорається з поставленими завданнями краще за все? Ми допоможемо вирішити проблему! Пропонуємо вашій увазі рейтинг швейних машин для дому та власного бізнесу.
Вишивальна техніка
Якщо говорити про професійні моделі, то їх ціна коливається від 70 до 265 тисяч гривень. Вони видають 1000 стібків за хвилину, виконують до 30 шрифтів, у них передбачено до 100 вбудованих дизайнів.
Найбільш яскраві представники
Brother PR 1000 e
- 10 голок у головці.
- Обрізання і заправка ниток повністю автоматизовані.
- Вбудована відеокамера.
- Налаштування швидкості вишивання.
- Можна вишивати на взутті.
- Є підтримуючий столик.
Brother PR 670E
- Відмінна альтернатива промисловому обладнанню (у відповідь на питання про те, яка швейна машина найкраща, наші покупці часто називають саме цю модель).
- Велика площа вишивки.
- 6 голок.
- Світлодіодний покажчик для точного визначення місця проколу.
- Можливість вишивати на взутті.
Brother Innov-is V5
Про цю модель ми вже писали вище. Додамо, що тут також є навчальні ролики і керівництва по шиттю, завдяки чому навчитися працювати з технікою зможе кожен бажаючий. Також в список найкращих швейних машинок потрапила модель подешевше.
Це Janome Memory Craft 500E, виключно вишивальний апарат.
- Підключається до комп'ютера через USB.
- Передбачено 160 дизайнів.
- 6 типів шрифтів.
- Вбудовані ножиці.
- Виконує до 800 стібків за хвилину.
Розпошивальні моделі
У нашому рейтингу швейних машин - Janome Cover Pro 7 Plus.
- Швидкість - до 1000 стібків за хвилину.
- Регульований притиск лапки дозволяє працювати з різними матеріалами.
- Диференціальна подача матеріалу.
- Немає пропусків стібків і стягування тканини за рахунок системи контролю натягу нитки петельника.
- Мікрорегулювання нитки.
Оверлоки
Ця швейна машина для дому є обов'язковою, якщо ви хочете професійно шити трикотаж або займаєтеся створенням одягу на замовлення. Розглянемо, які моделі наші покупці вважають кращими.
Brother M755D
- Автоматичний ниткозаправлювач.
- Тканина не розтягується завдяки штифту регулювання стібка.
- Підходить для різних тканин.
- Зйомний рукав.
- Нитконаправлювачі встановлені на металевій стійці.
- Є двостороннє світлодіодне підсвічування.
Модель вважається дуже гарною швейною машинкою для дому, так як являє собою тандем надійності і доступної ціни.
Jaguar 735D
- Функція обрізки тканини.
- Дуже простий алгоритм заправки петельників.
- Можливо функціонування при відключених ножах.
- Швидкість - 1300 стібків за хвилину.
Комп'ютерні швейні машинки: які краще за якістю?
Звичайно, бюджетними такі апарати не назвеш, їх ціна - вище середньої. Однак багатофункціональність і простота роботи - вагомі аргументи для покупки. У списку лідерів - Brother Innov-is 500 і Juki Majestic M-200e. Про ці варіанти ми вже теж писали вище. Додатково варто зазначити, що працює Brother Innov-is 500 дуже тихо. Цю модель вибирають як швачки-любительки, так і професіонали для установки на фабриці. У комплекті з Juki Majestic M-200e йдуть універсальна лапка, оверлочна, для автоматичного викидання петлі, вшивання блискавок і пришивання ґудзиків.
Яка швейна машинка краща для дому?
Це питання ми чуємо найчастіше, так як новачкам у швейній справі складно зорієнтуватися серед всіх товарів виробників. Відносно низьку ціну і гідну якість пропонують бренди Pfaff, Janome, Husqvarna, Brother.
Pfaff Smarter 260c
Ми вже згадували цю модель в статті. Додамо, що на ринок вона потрапила у 2017 році, тобто є однією з найновіших моделей. Тут є підказки по вибору лапки. Якщо ви почали процес з піднятою лапкою, техніка просигналізує про це.
- Найпопулярніший варіант серед побутових швейних машинок.
- 15 швів.
- Можливість відключення ножів.
- Може працювати з тонкими, трикотажними матеріалами.
- Регулюються довжина і ширина обметування.
- Доступна ціна.
Janome LE 25
- Вертикальний човник.
- Напівавтоматична петля.
- 15 операцій.
- Металевий лапкотримач.
- У комплекті йде зйомна рукавна платформа.
- Це напівпрофесійна модель швейної машини.
Husqvarna Viking E20
Про цей апарат також йшлося вище. Покупці відзначають, що він ідеально підходить як для звичайного одягу, так і для корсетних виробів. Рядки виходять рівними, працювати дуже просто. Це дуже недорога, але якісна швейна машинка для дому.
Brother Hanami 37S
- 37 видів рядків.
- Можливість підняти лапку до 11,5 мм для роботи з щільними тканинами.
- Регулювання довжини стібка до 4 мм.
- Наявність декоративних і оверлочних рядків.
- Можливість фестончастої підрубки.
Доступна ціна та багатофункціональність - причини потрапляння цієї швейної машинки для дому в рейтинг кращих.
Janome LW 30
- Вертикальний човник.
- Плавне регулювання довжини, ширини стібка.
- Автоматична петля.
- Якісна рукавна платформа у комплекті.
- 18 операцій.
- Доступне шиття подвійною голкою.
- Металевий лапкотримач.
- Ця модель швейної машинки займає не останнє місце у рейтингу по надійності. Покупці відзначають вкрай рідкісні поломки і тривалість служби.
Сподіваємося, що наші поради і пояснення зробили для вас світ подібної техніки хоч трішки, але зрозумілішим. Якщо у представленому рейтингу побутових швейних машин ви так і не змогли знайти модель для себе, зателефонуйте або напишіть нам. Ми підберемо техніку під ваші потреби і фінансові можливості.
Заходьте на наші сторінки у Facebook і Instagram - будемо спілкуватися і розбиратися разом.
Колектив магазину «Лапка» щиро бажає вам миру, процвітання і вдячних клієнтів!
Автори статті - Орлов А. і Орлова В.