Швейна машинка - найнадійніша помічниця.
Швейна машинка – найнадійніша помічниця.
Від часів Леонардо да Вінчі і до наших днів
«Це - одна з рідкісних корисних речей, винайдених людством».
Махатма Ганді
У всі часи швейна машина була найнадійнішою помічницею жінки. Вона допомагала впоратися із домашніми клопотами, давала можливість заробити у важкий час і, крім того, створювала стиль та моду. Наші бабусі і мами передавали машинки у спадок, немов рідкісні коштовності. Адже прослужити швейна машина могла десятки років і часто була найціннішою річчю в домі.
А чи знали Ви, що цей чудовий предмет винайшов ще Леонардо да Вінчі?
Але тільки у 1845 році, рівно 170 років тому, американець Еліас Хоу викликав справжній прорив у швейній справі. Хоу вдалося винайти машинку з човниковим механізмом, здатну працювати зі швидкістю 300 стібків у хвилину.
Ісаак Зінгер - історія успіху
Однак у винаходу Хоу був серйозний недолік: машинка була не зовсім зручною і постійно ламалася. Якось в одну майстерню всього за годину на ремонт здали відразу 50 машин!
Один з працівників прийняв рішення удосконалити механізм Хоу. Він встановив лапку у вигляді лиж, додав решітку для просування тканини і приєднав педаль для ніг, що назавжди звільнило руки швачки. Винахідливого механіка звали Ісаак Зінгер.
Уже в 1852 році Зінгер продав свою першу швейну машину за надзвичайною на ті часи ціною - 100 $. Не дивлячись на високу ціну, справи Singer Company - нової компанії Ісаака - йшли в гору. Чимало цьому сприяли численні рекламні компанії і продаж машин у розстрочку.
Не відставала від Америки і бабця Європа. Саме тоді зароджується шведська Husqvarna та німецькі Naumann і Pfaff, які є лідерами ринку і сьогодні.
А вже наприкінці XIX століття за допомогою швейної машини можна було не тільки шити, а й штопати панчохи, і навіть вишивати.
ХХ століття. Машинка - не тільки предмет розкоші, а й засіб для виживання
У ХХ столітті швейна машинка потрапляє на територію тодішньої Російської імперії. Дозволити собі новомодний винахід могли лише дуже заможні родини. Виглядали такі машинки відповідно - вони прикрашалися різьбленням по дереву, дорогоцінним камінням, перламутром і навіть портретами царської сім'ї.
За часів СРСР зберегти таку машинку було непростою справою. Господині доводилося стирати обличчя і ховати дорогу річ. Траплялося, що при раптовому обшуку машинку змушені були ховати в копицях сіна чи навіть у гної - інакше тюремного ув'язнення було не уникнути.
Але для того, щоб зберегти дорогоцінну машинку, господині йшли на все.
Адже у часи війни і довгий час після неї швейна машинка могла врятувати від холоду і голоду - за одяг часто розплачувалися продуктами. Крім того, на ній перекроювали і шили одяг для цілої родини.
А вже у часи перебудови машинки допомагали багатодітним матерям і любителям моди, які шили одяг за викрійками популярних журналів. Великим попитом користувалися курси крою та шиття.
І сьогодні багато дівчат і навіть чоловіків продовжують шити собі гардероб власноруч. Переваги незаперечні - це швидко, просто, а головне - кожна річ унікальна і несе у собі частинку душі її творця.
І навіть голлівудські зірки свідчать про те, що швейна машина все ще у моді. Джулія Робертс за шиттям медитує, Єва Лонгорія нікому не довіряє різдвяні наряди своїх малюків, а солісти групи Coldplay шиють перед виступами - кажуть, цей процес їх об'єднує.
Джерело зображень: osinka.ru, redkosti.net, newizv.ru
Автор статті: Уманець Юлія